אאא

מה שהחל בשבוע שעבר בקול רעש גדול, כפרויקט יוצא דופן של פרסום 'אפיקים' לחברת RC, במסגרתו הופיעו בכירי 'קו עיתונות דתית' אבי רוזן, ינון פלח ואבי בלום, בן השאר, בתמונות הקמפיין, כשהם לוגמים מפחיות RC, הסתיים השבוע בקול דממה דקה, כשפרסום 'אפיקים' של יגאל רווח, החליט לפני משורת הדין, להסיר תמונותיהם של המתלוננים מהקמפיין.

לטענת העיתונאים, ביקש רווח את עזרת ידידיו במערכת 'קו עיתונות דתית', תוך שהוא מבהיר להם כי המדובר בתמונה אחת קטנה מתוך מגוון תמונות של משתתפים רבים, כפי שנעשה בקמפיין החילוני התואם. אלא שבפועל, כמעט לא היו משתתפים נוספים, ותמונותיהם של בכיר 'קו עיתונות דתית' חזרו על עצמם כמה פעמים, באופן גדול וברור.

בעקבות כך, פנו העיתונאים אבי בלום, אבי רוזן וינון פלח בדרישה חד משמעית ליגאל רווח, מנכ"ל אפיקים, להפסיק מיידית כל פרסום בשמם ובתמונתם. מצולם נוסף – קרישבסקי, הגדיל לעשות, כשפנה לבית הדין של הגר"נ קרליץ, והוציא 'צו מניעה' האוסר על פרסום אפיקים להשתמש בתמונתו.

יגאל רווח שולל מצידו את הטענות ותולה את טענות העיתונאים בבהלה שלהם מהתמונות שהופיעו לפתע בעיתונים: "הם ידעו הכל, זה גם רשום במפורש בהתחייבות שהם חתמו עליה לפני הצילום".

האם משהו השתנה בקמפיין?

"מינון התמונות של המתלוננים ירדה. וזה לפנים משורת הדין, לא הייתי חייב לעשות זאת. זהו רק עניין של רצון טוב בגלל חברותי האישית עם אבי רוזן עורך הרשת. עוד אומר רווח ל'כיכר השבת': "לא חיפשנו עיתונאים ואנשים מפורסמים, מבחינתנו היה טוב לצלם את שליח הפיצה או כל בנאדם מהרחוב. לא חיפשנו לצלם עיתונאי, אלא שסמיכות המקום אליהם הקלה על מלאכתנו באיסוף מצולמים".

ובשורה התחתונה?

"אנשים צריכים לדעת על מה הם חותמים לפני שמשרבטים את שמם על חוזים, ולקחת אחריות על מעשיהם".