אאא

פרסום ראשון: לפני דקות ספורות דחה בית המשפט לעניינים מינהלים את עתירתם חברי האופוזיציה במועצת עיריית בית שמש, כנגד מכרזי משרד השיכון בעיר, הסיר את צו המניעה, וקבע כי המכרז יסגר בעוד כשבוע, בתאריך ה-5/1/10.

דחיית העתירה הינה ניצחון גדול לציבור החרדי, שדחיית העתירה פותחת בפניו את הזכות להתמודדות באופן שיוויוני על כל מכרז ומכרז ברמת בית שמש ג', מלבלי להגבילו למתחמים המיועדים לחרדים בלבד.

גם בעמותות שהשקיעו זמן וכסף רב בהכנות למכרזים, נושמים כעת לרווחה. ומעתה יתרכז המאמץ בסיום הליכי המכרז והגשתו בזמן, מתוך תקווה לזכות לפחות בנתח כלשהוא.

העתירה המדוברת הינה כזכור עתירתם של שמונת חברי האופוזיציה בעיר בית שמש, כשאליהם מצטרף גם חבר הקואליציה - נציג מפלגת העבודה ריצ'רד פרס. לטענת העותרים, אופן פרסום המכרזים במתכונתם הנוכחית, מהווה בעצם מכרז לציבור החרדי, מה שלדעתם אינו חוקי ועומד בסתירה מוחלטת להחלטת מועצת העיר.

כזכור, עתרו התשעה לבית המשפט לעניינים מינהליים בירושלים כנגד שר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס, ראש העיר משה אבוטבול ומינהל מקרקעי ישראל, בדרישה לביטול המכרזים לבנייה בעיר שכן לטענתם "הם מופנים לציבור החרדי בלבד".

באמצעות עו"ד דפנה הולץ-לכנר טענו חברי המועצה, כי ביולי האחרון נחתם הסכם פיתוח לשכונה ג/1 ברמת בית-שמש. ההסכם אושר במליאת מועצת העיר ברוב של 14 תומכים במועצה אל מול 3 מתנגדים, בכפוף למילוי שני תנאים מצטברים. הראשון - שהשכונה תחולק ל-3 חלקים שווים, באופן שכל חלק ייועד לאכלוס על-ידי אחת מ-3 סוגי האוכלוסיות בעיר - חילונים, דתיים-לאומיים וחרדים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

התנאי השני היה, כי טרם פרסום המכרזים לקרקעות תוקם ועדה שתורכב מנציגי 3 המגזרים , והיא תתדיין מול משרד השיכון בטרם פרסום המכרזים, כדי להתוות את מדיניות השיווק ואופי המכרזים, באופן שיגלם את חלוקת השכונה בין 3 המגזרים.

למרות זאת, טענו העותרים, השר אטיאס וראש העיר אבוטבול מפרים באופן בוטה את החלטת מועצת העיר. "התנהלות המשיבים עולה לידי התעלמות בלתי נתפסת על הדעת מעצם קיומה של מועצת העיר, על כל החלטותיה".

אם בית המשפט לא יתערב, טענו העותרים, יביא הדבר "בוודאות להתחרדותה הברורה והמובהקת של העיר בית-שמש ולעזיבתם של התושבים שאינם חרדים - תוצאה בעלת השלכות הרות-גורל ומרחיקות לכת, שאינה רצויה לאף אחד מהמגזרים בעיר".

העותרים בקשו להורות לשר ולראש העיר לפעול בהתאם להחלטת מועצת העיר, באופן שכל התקשרות עם קבלנים ועמותות לחכירת מגרשים בשכונת רמת בית-שמש ג/1 תיעשה אך ורק בהתאם לייעוד האכלוס עליו החליטה מועצת העיר, לפי החלוקה השוויונית ל-3 המגזרים: חילוני, דתי-לאומי וחרדי.