אאא

החלטת מועצת העיר תל-אביב-יפו להמליץ על פתיחת התחבורה הציבורית בשבת ברחבי העיר, ממשיכה לעורר סערה בציבוריות הישראלית ומאיימת להצית מחדש את הסיכסוך בין דתיים וחילונים.

הבוקר (שלישי) מתייחס לראשונה רבה הראשי של ת"א-יפו הרב ישראל מאיר לאו להחלטה החמורה.

"אני חש תחושה של אכזבה עמוקה וכאב רב לשמע הידיעה כי מועצת עיריית תל-אביב-יפו החליטה אמש להמליץ על הפעלת תחבורה ציבורית בשבת", אמר הרב לאו, "זוהי פגיעה חמורה בקדושת השבת שהינה זכר לבריאת העולם, זכר ליציאת מצרים יום מנוחה לכל עובד יום התעלות רוחנית וליכוד המשפחה".

לדברי הרב לאו, המלצה זו פוגעת בהיסטוריה של תל-אביב-יפו שנוסדה לפני 103 שנים (כעיר עברית ראשונה). "האישים הבולטים מראשיתה כמו מאיר דיזנגוף ראש העיר הראשון, אחד העם וחיים נחמן ביאליק - עשו רבות למען שמירת צביונה כעיר שהשבת תשמר בה ברשות הרבים".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

עוד אומר הרב לאו: "ההמלצה של מועצת העיר מאמש פוגעת גם בסטטוס-קוו עליו מתבססת מדיניות ממשלת ישראל מאז כינון המדינה עד היום האוסרת הפעלת תחבורה ציבורית בשבתות ומועדי ישראל".

לסיום, אומר הרב לאו: "אני פונה לראש-העיר רון חולדאי אשר אלפי שומרי שבת תמכו בבחירתו, אנא: חזור בך והמשך במורשת קודמך אשר לא אפשרו לכבות את נר השבת.

"כמו-כן אני פונה לשרי הפנים והתחבורה כי לא יאשרו פרצה חמורה זו וימשיכו לשמור על השבת במרחב הציבורי כראוי למדינה יהודית".