אאא

ראיתם כבר סופר סת"ם הנכנס לכלוב זכוכית בתוך בית כנסת, מתיישב במקום ואומר שהוא לא ייצא משם עד שיגמור לכתוב את ספר התורה לבית הכנסת הזה?

ר' שי אברמוביץ', סופר סת"ם מהעיר נהריה, ישהה בבית הכנסת על הר המצדה במשך שנה שלמה, עד שישלים את המשימה, בעוד כחודש ניתן יהיה גם לצפות בעבודתו דרך רשת האינטרנט.

ר' שי אברמוביץ', החל ביום חמישי האחרון, נר שביעי של חנוכה, במבצע ראשון מסוגו: אברמוביץ' ישהה מידי יום, בכל מהלך השנה הקרובה מאחורי מחיצת זכוכית בבית הכנסת העתיק שעל בימת ההר בגן לאומי מצדה, ושם יכתוב ספר תורה מיוחד, שייתרם לבית הכנסת בסוף השנה.

המבצע הייחודי הזה נעשה בשיתוף של רשות הטבע והגנים ובית חב"ד ים המלח, והוא ממומן ע"י תורם אמריקאי. בכוונתו של התורם להגיע לישראל ולמצדה בינואר הקרוב, ואז אף להתקין מצלמת אינטרנט בבית הכנסת, שתעביר את תהליך כתיבת הספר בשידור ישיר לכל העולם.

איתן קמפבל, מנהל גן לאומי מצדה אומר כי "אין ספק שסיפורה מצדה גורמת לאנשים רגשות חזקים ורבים המקרים שבהם מבקשים אלו להביע את רגשותיהם לסיפור ההיסטורי של מצדה, אך אין ספק שזהו עבורי ניסיון מיוחד במינו. בית הכנסת במצדה שימש את המורדים היהודים בטרם נפלה מצדה לידי הרומאים, וגם בימינו אנו, אנשים רבים מגיעים למקום על מנת לציין בו אירועים יהודיים, כגון בר מצווה ואף טקסי חופה על בימת ההר. פעילות שכזו מחייה את האתר הארכיאולוגי ואת ההיסטוריה של העם היהודי בארץ ישראל, ומקרבת את הציבור לסיפור החשוב של מצדה. הסופר יישב במהלך כל הזמן מאחורי מחיצת הזכוכית בבית הכנסת והמבקרים יוכלו לראות את עבודת כתיבת הספר מקרוב".