אאא

הסיפור הבא מסעיר את העיר אלעד: עיתון המקומי בשם ´חדשות אלעד´, פרסם השבוע ידיעה פשוטה תחת הכותרת "ברכות למשמר הנכנס", ובה בירך העיתון את היועץ המשפטי החדש של העירייה יהושע דיהן ואת מנהל מחלקת שפ"ע החדש רמי ארזי, לרגל כניסתם לתפקידם.

עד כאן הכל בסדר. אלא שישנה בעיה אחת קטנה: המכרז המדובר – עדיין לא נסגר. בעצם אפילו כעת, אתם עוד יכולים להגיש את מועמדותכם לתפקיד. כלומר, לא רק שהמעטפות עוד לא נפתחו, בחלקן הן אפילו עוד לא הוגשו.

העיתון המדובר – לא למותר לציין, לא טעה בידיעה. מו"ל העיתון ר´ שמואל ליאני הוגה תכנית ´ערבים´, הינו אדם רציני המחזיק בין היתר גם בתפקיד יועץ לראש העיר אלעד, כך שהוא בוודאי יודע במה המדובר, ובסך הכל אמר את התוצאה שכל יודעי הדבר מוכנים להישבע עליה בנקיטת חפץ כבר עכשיו: אלו יהיו הזוכים. ההחלטה על כך כבר נפלה לפני צאת המכרזים.

מקורבי ראש העיר יצחק עידן מצביעים לכיוון לשכת המנכ"ל יגאל גואטה, ברומזם כי שם מתבשלים ענייני המכרזים, וכי הם אינם הכתובת לפניות הללו.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

גורמים המעורים בעניין עימם שוחחנו, נותנים דוגמאות לאופן בו "נתפר" המכרז האמור. כך למשל, לתפקיד מנהל מחלקת שפ"ע עליו מתמודד רמי ארזי המחזיק בתואר שני, נדרש לפתע בתנאי המכרז "תואר ראשון עם עדיפות לבעלי תואר שני", כשהמדובר להזכירכם בתפקיד בו אחראים על שיפור פני העיר. בעוד שלתפקיד הדורש השכלה כמו יועץ משפטי, לא נתבקשה שום עדיפות לבעלי תואר שני, אלא תואר עו"ד מוסמך עם ניסיון התואם במפתיע לזה בו מחזיק המועמד יהושע דיהן.

תגובת דובר עירית אלעד איתי גדסי: "פרסום המכרזים של מנהל אגף שפ"ע והיועמ"ש שפורסמו ע"י אגף כח אדם של העירייה, נעשו על פי הנחיות ברורות של משרד הפנים. החל מאופי הפרסום, המועדים, ותנאי הסף המצויינים. דרישות הסף נקבעו על ידי משרד הפנים, על פי קובץ תיאורי תפקיד של משרד הפנים. כל ההליכים נעשים בשקיפות מלאה, ואם בחר מאן דהוא לקבוע על דעת עצמו את זהותם של הזוכים, הרי שזה נעשה מסיבות קנטרניות שאינם ענייניות. וידוע שנבואה ניתנה לשוטים.

בפרט שעדיין לא תם המועד להגשת קו"ח למכרזים, ולא התכנסה ועדת הבחינה אשר בה יושב נציג משרד הפנים, ואף לא זומנו מועמדים לראיונות. מכאן שכל האמירות הינן עורבא פרח. ראוי לציין כי רמי ארזי אשר שמו מוזכר בידיעה, אכן ניהל את אגף שפ"ע באלעד החל מהקמתה, לתקופה של מספר שנים, ועל פי העובדות בשטח, ביצע זאת בצורה טובה ויעילה. הדברים אמורים גם לגבי עו"ד עוד דהאן המשמש כתובע העירוני של עיריית בני ברק. ככל שנקבל קו"ח של אנשים בעלי יכולות ורזומה גבוהים יותר, כך תרחב היריעה לבחור את הטוב מכולם".