אאא

בית הדין של ועידת רבני אירופה מתבקש בימים אלה לדון בתביעה דרמטית, חסרת תקדים, נגד רב ראשי של מדינה אירופאית.

המדובר ברב יצחק חליבה, רבה הראשי של טורקיה, כאשר בראש בית הדין אמור לשבת הגאון רבי חנוך ארנטרוי שליט"א. המסמכים והתמונות המאוששות את כתב התביעה כבר נמצאים בידי הרב אבא דונר המכהן כמנכ"ל הוועידה.

 את התביעה הגיש העתונאי שאול שיף  המציג תמונות זוועה של חילול בתי העלמין העתיקים בטורקיה. בהם בית העלמין בו טמון בעל סמיכת חכמים. יצויין כי בלשים תיעדו את הרס בתי העלמין למרות שהוצבה שמירה כדי למנוע כניסה לבתי העלמין הללו.

"הרב חליבה מכחיש את העובדות מכל וכל, אלא שהעדויות שיוצגו בפניו והתמונות  יוכיחו כי הוא הוליך שולל במשך תקופה ממושכת את הראשון לציון הרב שלמה עמאר שליט"א שהובא בסוד העניין", אומר שיף לכתב כיכר השבת.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

"היום נעשו כל חילולי הקברים על ידי נוכרים בני בליעל", במילים דרמטיות אלו נפתחת התביעה המוגשת על ידי עורכי הדין מאיר הגר ויוסי אשכנזי, "תביעה זו עניינה הרס שיטתי וחילול ורמיסת קברי צדיקים קדמונים, בבתי העלמין העתיקים, המפוארים וההיסטורים בעיר איסטנבול שבטורקיה, הנעשה בהוראתם הישירה של הנתבעים".

התובע דורש כי, "יש למנות מפקחים ידועים המומחים בתחום שיקום בתי עלמין, שיפקחו על מצבם של בתי העלמין היהודיים בטורקיה, וכל פעולה הנעשית בבתי קברות אלו תהיה אך ורק באישור המפקחים ומונחית על ידם בלבד. עד למתן החלטה, יתבקש כב' ביה"ד ליתן צו מניעה, לפיו ייאסר על הנתבעים לקבור מתים ו/או מלבצע כל עבודות מכל מין וסוג שהם לרבות עבודות "ניקוי ושימור", בבתי העלמין העתיקים שבעיר איסטנבול שבטורקיה".

כיכר השבת מגיש: תצלומים הנספחים לתביעה ואת כתב התביעה כולו המגולל את הפרשה מראשיתה ואת הנימוקים לתביעה.