אאא

מסע השיסוי והתעמולה כנגד הציבור החרדי, המתרחש בימים אלו בראש כל חוצות, תחת הנהגתה של הקהילה שכביכול דוגלת רק באהבה ולא בשנאה, נעשה תחת חסותו של צו איסור הפרסום שהוציאה המשטרה בבית המשפט.

תחת צו זה, נאסר לרמוז או לגלות כל פרט האמור לגלות כי הציבור החרדי, אינו קשור בשום צורה ואופן למעשה רצח מתועב זה, לא באופן ישיר ולא באופן עקיף. אלא שעובדה זו, מנוצלת על ידי אותה קהילה, למסע הסתה ושיסוי חסר תקדים כנגד הציבור החרדי.

בעקבות העובדות הללו, והמתקפה התקשורתית הבלתי פוסקת, פנינו הבוקר לבית משפט השלום בתל אביב, וביקשנו לבטל את צו איסור הפרסום, ולו באופן חלקי.

בנימוקי הבקשה שהוגשה על ידי משה גלסנר צוין, כי "המבקש הינו עיתונאי חרדי ועורך אתר האינטרנט כיכר השבת, הרואה בין יתר תפקידיו את החובה לפעול נגד רצח האופי שעורכים גורמים שונים בישראל נגד הציבור החרדי והפיכת אותו ציבור לשק החבטות הלאומי של החברה הישראלית כולה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

"עוד לא יבש דם הנרצחים, ונדמה כי כבר היו גורמים אשר ביקשו לנצל את הרצח ולהסית כנגד הציבור החרדי בישראל. על בית המשפט הנכבד לקחת בחשבון את הערכים המתנגשים והעובדה שבמשך יומיים מוטחת ביקורת קשה כלפי הציבור החרדי (ללא כל הבדלה והפרדה), מצד גורמים שונים.

"הטחת האשמות הנ"ל, גורמת נזק בל ישוער לציבור שלם הנאבק על שמו הטוב, ואף נאבק נגד הסתה ואיומים שונים. המבקש יטען כי על בית המשפט לקחת בחשבון אינטרס חשוב זה".

לאור כל זאת מסכם העותר, כי "כל אלו ועוד, מובילים את המבקש להגשת בקשה זו, שעיקר עניינה, ייצוג האינטרס של זכות הציבור לדעת. המבקש כאמור אינו מזלזל במידת החשיבות שבחקירה זאת, ונהפוך הוא : אינטרס של המבקש והציבור החרדי, היא שהחקירה תתבצע ללא כל הפרעה".