אאא

 

"עתידים בתי קרקסאות ובתי תיאטראות להפוך לבתי כנסיות ובתי מדרשות", את מאמר חז"ל הזה, מקיים מסתבר, בהידור רב ראש עירית בית שמש הרב משה אבוטבול.

 

הסיפור הפעם, נסוב סביב בית ספר חילוני ממלכתי לאומנויות, זה הממוקם שלא במפתיע, בליבה של שכונה חרדית, זכר לשנות שלטונו של ראש העיר דני וקנין. דא עקא, ובית הספר שניטע כאמור בלב ההוויה החרדית בעיר, אינו מצדיק את קיומו מבחינה מספרית. 12 ה'כיתות אם' במבנה, יכולות להכיל עד 480 תלמידים, אלא שמספר התלמידים בבית הספר עומד כיום על 180 בלבד, וגם כשמותחים את אלו על פני 7 כיתות, עדיין נותרות 5 כיתות פנויות.

בעקבות זאת, ולאור המצוקה הגדולה של תלמידי החינוך החרדי בעיר, הורה ראש העיר משה אבוטבול, לחלק את מבנה בית הספר, ולהעביר 4 מתוך 5 הכיתות הפנויות, לשימושן של 4 כיתות א' של בית יעקב.

בעקבות כך, פרצו הורי התלמידים במבנה במחאות רמות כנגד "כיבוש בית הספר על ידי החרדים", ונגד חלוקתו והעברת חלקו לחינוך החרדי, זאת כאשר הם מתעלמים לחלוטין מעובדות רבות, כמו מספר תלמידיו המועט של בית הספר, מיקומו בלב שכונה חרדית, ומצוקת הכיתות במוסדות החרדים.

הטענה העיקרית בפיהם הינה, כי "אתם לא הייתם מאפשרים לנו להיכנס במקרה הפוך, ומדוע שאנו נסכים כעת". מה שנכון נכון, אומר לנו בן שיחנו בכיר בעירייה, אלא שזו עדיין אינה סיבה מספקת מדוע להותיר מאות בנות בחוץ, כאשר ישנן כיתות בנויות ופנויות למכביר.

במקביל לפניות ההורים, נציגיהם והנהלת בית הספר למשרד החינוך בדרישה שימנע את כוונתו של ראש העיר, קיימו היום ההורים הפגנה קולנית, כשהם מתוגברים בחברי כנסת מסיעת ישראל ביתנו. "בית שמש אינה חרדית, ראש העיר גורם מלחמת אחים, בני ברק לא אצלנו" היו רק חלק מן השלטים שהניפו ההורים בהפגנה, זו שלא במקרה, גם סוקרה באופן נרחב בידי כלי התקשורת השונים.

לאן זה הולך? כרגע ספק גדול האם משרד החינוך יאפשר כלל את המהלך, או שהוא ימנע אותו לחלוטין, למרות הוראתו של ראש העיר. כשבתווך מנסים גורמים שונים לתווך מהלך של פשרה בין צדדים.

ובכל זאת, בבית שמש מעודדים מפתיחת השנה החלקה: "זוהי הבעיה האחרונה, מלבד זה כל המוסדות מסודרים ושנת הלימודים תיפתח ללא תקלות".