אאא

המגיד מיישרים הגאון רבי יעקב גלינסקי שליט"א סיפר פעם כי שאל את אחד מגדולי ישראל האם מותר לו להמציא סיפורים ולספר לקהל סיפורים שאינם מדויקים, על מנת לעורר בתשובה. "הגאון השיב לי שמותר. וזה הסיפור הראשון שהמצאתי...".

זה בדיוק מה שהתרחש בשעות הבוקר סביב עיתון ´בקהילה´, שיצא לאור, החל להמכר ואף חולק למנויים, אך הפצתו נעצרה והוא הודפס מחדש, לאור דרישה חד משמעית של ´וועד הרבנים´.

בעמוד השער של ´בקהילה´, תחת הכותרת "וצדקה", צוטט הגרי"ש אלישיב שליט"א כמי שמתיר לוועד הרבנים לעניני צדקה לפרסם סיפורי ישועות שאינם מדויקים כדי לעורר את הציבור לתרום.

בעקבות הפרסום יצרו ב´וועד הרבנים´ קשר מיידי עם מערכת ´בקהילה´ ואסרו עליהם בכל תוקף לפרסם את העיתון עם הציטוט המוזכר.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

ר´ שמואל מאיר הירשמן, מו"ל בקהילה אומר בתגובה ל´כיכר השבת´: "עקב אי הבנה של הכתב בדברים שנמסרו לו, הוא פרסם דברים לא מדויקים, כאילו שהגרי"ש אלישיב התיר לפרסם סיפורים לא נכונים. מערכת הביקורת של העיתון שמה לב לכך, הבינה שלא ייתכן שכך אמר הגרי"ש ואכן הדברים נמחקו מגוף הידיעה, כפי שאפשר לראות בידיעה שהודפסה בעיתון, בעמוד 12.

בטעות, כאשר נלקחו קטעים לשער העיתון, צוטטו משפטים מהקובץ השגוי. עם הוודע לנו התקלה, החלטנו מיד על הפסקת הפצת העיתון בחנויות, במקביל, הדפסנו מהדורה נוספת של הכותרת ללא השגיאה, ובשעות אלו המהדורה החדשה מופצת בחנויות.

´בקהילה´ מביע צער גדול על התקלה שיצאה מתחת ידו ומובן לכל בר דעת שדברים כאלו לא נאמרו ולא יכולים להאמר על ידי הגרי"ש. עמך בית ישראל ללא ספק ימשיך ויגביר את תרומתו לצדקה בימים אלו".