אאא

'אתחלתא דגאולה' או 'עקבתא דמשיחא'? קשה לאבחן בדיוק, אבל מה שברור הוא, כי המדובר בחבורת אנשים הזויים, שבניגוד גמור להלכה, החליטו כי יש לתקוע בשופר בראש השנה שחל להיות בשבת. אמרו וגם עשו.

המדובר בחברי הגוף הקורא עצמו 'סנהדרין'. ולא, אין המדובר בשם מסחרי כלשהוא, או "זכר לסנהדרין", אלא בחבורת 'רבנים' המשתייכים לשוליים ההזויים של הציונות הדתית. אלו מסתבר, החליטו להכריז על עצמם כחברי הסנהדרין של ימינו...

כאסמכתא ההלכתית לתקיעה בשבת, הם הביאו את תקנת רבן יוחנן בן זכאי שאין תוקעים בשבת, אלא במקום שיש בית דין קבוע. ומכיוון, שהלא הם הם 'הסנהדרין' בכבודו ובעצמו, מה לנו יותר 'בית דין' מזה... ולכן אפשר לתקוע (להלכות הנוספות המוזכרות בסוגיית אותו בית דין הם כנראה עדיין לא הגיעו).

משכך, קבעו החברים עובדה. הם קיימו במקום בו התפללו, ישיבת 'בית הבחירה' ברובע היהודי, "מושב בית דין", כשחבר ה'הסנהדרין' דב שטיין תוקע בשופר, ולאחר תפילת מוסף המשיך הדיון ב'בית הדין', כשקהל המתפללים (23 במספר) שואל אותו שאלות בהלכה.

אך הרב אריאל לא הסתפק בכך. בנוסף למקום הנ"ל הוא גם דאג לקיום התקיעות בשני מקומות נוספים, כשבנוסף הוא מבקש מהרבנות הראשית לבשר לעם ישראל, כי בפעם הבאה שיחול ראש השנה בשבת, על כלל ישראל לתקוע בשבת...

בין החברים ב'סנהדרין' הנ"ל, נמצא ראש מכון המקדש הרב ישראל אריאל עצמו, מי שהחל את דרכו כרב צבאי בפיקוד הצפון, אך נעצר בעבר כמה פעמים על אמירות קיצוניות ועל קריאות לסירוב פקודה. כך למשל, בשנת 2005 חסם הרב אריאל את דרכו של האלוף אלעזר שטרן לכותל, כשהוא קורא לעברו "טמא, טמא, לא תלך לכותל". בעקבות האירוע הועמד הרב אריאל לדין, הואשם והורשע בהעלבת עובד ציבור, ונגזר עליו קנס בסך 7,500 ש"ח וחודשיים מאסר על תנאי".

דמות קיצונית נוספת הבולטת בין חברי ה'סנהדרין', הינה הפרופ' הלל ויס מאוניברסיטת בר אילן, או "רבי הלל ויס" כפי שהוא מופיע בפרסומי ה'סנהדרין'. את פרסומו הגדול קיבל פרופ' ויס בשנת  2007, כשמשטרת ישראל וצה"ל פינו משפחות יהודיות מדירות בשוק הסיטונאי בחברון, ביניהן את משפחת בתו וששת נכדיו. תגובת ויס למח"ט חברון יהודה פוקס הייתה: "אמו תהיה שכולה, שאשתו תהיה אלמנה, שילדיו יהיו יתומים ושהוא ימוגר במלחמה הבאה". דעתו של ויס לא נצטננה עד שהכריז כי: "השוטרים גרועים מגרמנים".

מה אומרים ברבנות הראשית על הפרת ההלכה בריש גלי על ידי 'רבנים'? באופן תמוה ביותר, כל פניותינו לגורמים הבכירים ביותר ברבנות הראשית לא נענו.

האם גם הרבנים הראשים הרב שלמה עמאר והרב יונה מצגר מסכימים להלכה החדשה, או שמא נפל פחד ה'סנהדרין' עליהם?